הטרנד הבא בעולם עיצוב התאורה: משרביות

הטרנד הבא בעולם עיצוב התאורה: משרביות

מרקש, 1950. הרחוב סואן, אפוף ניחוחות משוק התבלינים הסמוך, בתים קטנים ואותנטיים מעוטרים בקולאז'ים צבעוניים על החלונות, עגלת התה מגישה משקה צמחים מהביל מקומקום מקושט בפסיפס עבודת יד ובית המרחצאות הסמוך מזמין קפיצה מרגיעה פנימה. השנים חלפו ומעצבי העל בתעשייה הישראלית עטו בהיסטריה על חפצי הנוי מאותה התקופה, ריהטו בהם שלל בתים מודרניים ויצרו חללים ביתיים מזן חדש, המשלב בין חדשנות ומקוריות לאותנטיות מהפנטת.

נועזת, מתוחכמת ואוריינטלית

אבל הסוד האמיתי מאותם ימים הוא משרביות – מחיצות אווריריות המקושטות בחריצים גיאומטריים וסימטריים, שחושפות אבל בו זמנית מסתירות את מה שנמצא מעברן השני. אם מוסיפים להן תאורה עדינה, הן הופכות למשחק מדהים של אור וצל הכולל אסתטיקה עשירה ומתוחכמת, שפורצת את גבולות העיצוב הקיימים כיום. בעברית הן נקראות חלונות סבכה, בחנויות העיצוב הן מכונות אריחי תחרה אך בתחום התאורה, המילה המקורית נותרה משרביה. בעבר היא שימשה לחציצה בין נשים וגברים בארמונות ובחצרות המלוכה המפוארים ביותר וכיום היא לא משמשת כגוף תאורה מקושט המאפשר לכל חלל, נישה, קיר, דלפק או גרם מדרגות להפוך לאזור יפהפה, עם המון "אוויר".

מעצבים רבים מתכננים את עיצובי הפנים שלהם, תוך שילוב משרביות מוארות כחלק משלים לעיצוב הבוטיק, בהשראה מזרח תיכונית עדכנית שהביקוש לה רק גובר וגובר. המשרביה מיוצרת באמצעות חיתוך CNC מיוחד ומקצועי, כאשר חברת התאורה המייצרת תוכל לשבץ מראש נורות לד קטנות ועדינות, שיעניקו למשרביה את היכולת להפיץ אור מרגיע ונעים ולהדגיש את שני צידי המחיצה באופן מיוחד, לרבות הרצפה שמקבלת הצללה מעניינת.

משרביות – גוף התאורה הכי מקורי בבית

משרביות נחשבות לגופי תאורה מעוצבים לבית, המיוצרות בטכניקה אישית מיוחדת שאיננה נסדקת, נשברת, דוהה או מתקלפת. אולם מבין שלל חנויות תאורה, רק במריאני תאורה ניתן לבצע הזמנה אישית של משרביות המיוצרות לבחירת הלקוח במגוון רחב של דוגמאות וגדלים, בצבע ובצורה שישתלבו עם המראה והגוונים הטבעיים של הבית. פריט התאורה המרשים הזה ניתן גם לשילוב בדלתות ורהיטים כך שניתן לספק מבט חלקי פנימה, בדלתות הארון שניתן כעת לשמור עליו מאוורר אחת ולתמיד, כמחיצה יעילה מתחת למדרגות – מקום שלרוב נותר מוזנח מבחינת התאורה, כחיפוי קיר דקורטיבי, במסדרונות ובנישות מיוחדות כמו חלל אירוח, ספריה ביתית או אזור משחקי הילדים. המשרביות מאירות את הבית באופן מיוחד ומרשים, תורמות משמעותית לעיצוב ומהוות גוף תאורה יצירתי, מסוגנן ומרענן.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. היי, זו תגובה.
    כדי לשנות, לערוך, או למחוק תגובות, יש לגשת למסך התגובות בלוח הבקרה.
    צלמית המשתמש של המגיב מגיעה מתוך גראווטר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות